Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ‘Savaşı durdurun’ bildirisine tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin “Savaşı durdurun” bildirisini imzalayanlara, “Hainler” diyerek tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ‘Savaşı durdurun’ bildirisine tepki
  • 29.01.2018
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Çorum 6. Olağan İl Kongresi’nde konuştu.

Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı’nın durdurulmasını savunan bazı sanatçı, gazeteci ve yazarlar bildiri imzalamış, milletvekillerine göndermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde o bildiri de vardı. Erdoğan, “Ülkemize saldırırlarken neredeydiniz?” diye sordu.

“İsminin önünde profesör yazan, doçent yazan, kendini gazeteci, düşünür, sanatçı, siyasetçi diye adlandıran birilerinin niçin bu operasyondan rahatsız olduğunu açıkçası bilemiyoruz. Neymiş bunlar savaş karşıtıymış. Neymiş bunlar bölgede çatışma istemiyormuş. Türkiye’nin sınırlarının korunmasının yolu YPG ile sulh içinde yaşanmasından geçiyormuş. Yememiş içmemişler bunun gibi bir sürü hezeyanın altına imza atmışlar. Utanmadan bunu milletvekillerine göndermişler. Şimdiye kadar aklınız neredeydi? Madem çatışma istemiyorsunuz, terör örgütü son bir senede 700 defa ülkemize saldırırken siz neredeydiniz? Kan dökülmesine karşısınız da bölücü örgüt Suriye’de girdiği her yerde on binlerce insanı vahşice katlederken niye sizin gıkınız çıkmadı? Terör örgütü bölgedeki vatandaşlarımızın hayatını zindana çevirirken sözde profesörler, sözde doçentler, sözde sanatçılar siz neredeydiniz? Siz ne vicdansızsınız ya? Profesör olmak size artı bir değer mi kazandırıyor? Sanatçı olmak size artı bir değer mi kazandırıyor? Siz hala kalkacaksınız yok biz savaş istemiyoruz, biz barış istiyoruz.”

“Askerimiz, polisimiz şehit edilirken niye üç maymunu oynadınız hainler?”

Erdoğan, “Barış kanla tesis edilmez” diyerek, imza atanlara “Hainler” diye seslendi.

“Barış kanla tesis edilmez. Bunlar bunu yaptılar. Madem barış seversiniz niçin terör örgütü askerlerimizi, polislerimizi şehit ederken niye üç maymunu oynadınız hainler? Aybüke Hoca şehit edilirken vicdansızlar niye sesiniz çıkmadı? Necmettin öğretmen şehit edilirken niye sesiniz çıkmadı? Onların kanı yerde kalmayacak bunu böyle biliniz.”

“Siz bizimle neyin pazarlığını yapıyorsunuz?”

Cumhurbaşkanı, teröristlerin elinde olan bir askerin eşini aradığını da anlattı. O konuşma üzerinden bidiri eleştirisine devam etti.

“Bakınız, dün akşam şu anda teröristlerin elinde olan bir kardeşimizin eşini aradım. Bana, ‘Cumhurbaşkanım eşim canlı veya şehit, ne olur beni onlara verin, onlar eşimi bana versinler’ dedi. ‘Biz her türlü adımı atıyoruz. Elimizde bu terör örgütünden çok kişi var, görüşmelerimizi yapıyoruz’ dedim. Biz ne yapacak yapacak inşallah ulaşacağız. Biraz sabırlı olun. Benim canlı veya şehit kardeşimin eşi bunu düşünürken be ahlaksızlar, be adiler, siz ne konuşuyorsunuz ya? Siz bizimle neyin pazarlığını yapıyorsunuz? Profesör olsan ne yazar doçent olsan, sanatçı olsan ne yazar. Siz sözde sanatçısınız. Biz burada konuşmayacağız da nerede konuşacağız. Burası sözün bittiği yerdir, bu böyle bilinsin.”

“İkbalini Türkiye’nin tökezlemesine bağlayanların hayal kırıklığına uğraması normal”

Erdoğan, bazı çevrelerin Zeytin Dalı Harekatı’nın başarılı devam etmesinden rahatsız olduğunu da vurguladı.

“Ülkemizin bekasına yönelik tehditleri de kaynağında bertaraf ediyoruz. Biz terörü bitirdikçe, terör örgütü tarihinin en büyük zaiyatlarını verdikçe bakıyorsunuz birileri rahatsız oluyor. Türkiye’nin başına musallat edilmiş en büyük engeli ortadan kaldırması hem ülkemiz içinde hem de yurtdışında kimi çevreleri rahatsız ediyor. FETÖ’cülerin, bölücü örgüt sempatizanlarının, DEAŞ’lı canilerin ve tescilli Türkiye düşmanlarının terörün kökünü kazımasından endişeye kapılması elbette doğaldır. İkbalini Türkiye’nin tökezlemesine bağlayanların, kirli planları boşa çıkanların da operasyonlarımızdan hayal kırıklığına uğraması normaldir. Daha düne kadar ‘Sırtımızı YPG’ye, PYD’ye dayadık’ diyerek devletimize meydan okuyan kifayetsizlerin yaşadığı hezimetini de şüphesiz normal karşılıyoruz.”

Kaynak: TRT Haber, AA

Bir önceki yazımız olan Sahil Güvenlik, Yunan botlarını Kardak'a yaklaştırmıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Reklam
Fisunoğlu’ndan Fındıkta Fiyat Taktiği
ELEKTRİK VE DOĞALGAZ TAKSİTLENDİRİLMELİ Elektrik ve doğalgaza yapılan yüksek orandaki zamlar bütçelerimizi alt üst ediyor. EMO, elektrik zamlarının yıl başından beri...
Fındık Üreticisine İzin Çıkmadı
Tüm Köy Sen Ordu Şubesi’nin fındık üreticilerinin taleplerini Ankara’ya ulaştırmak için yapacakları yürüyüşün Ordu Valiliği’nce yasaklanmasına üyeler ‘tepki eylemi’ ile...
MİT Müsteşarlığı Başkanlık oldu
MİT'in giriş kapısındaki "MİT Müsteşarlığı" yazısı, "MİT Başkanlığı" olarak değiştirildi.
Adnan Oktar grubuna operasyon: Gözaltı sayısı 182’ye yükseldi
Adnan Oktar ve grubuna gerçekleştirilen operasyonda, gözaltına alınanların sayısı 182'ye yükseldi.
Meclis’in yeni başkanı Binali Yıldırım
3. tur oylamada 335 oy alan Binali Yıldırım Meclis'in yeni başkanı seçildi.
Kabine üyeleri TBMM’de yemin etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinede yer alan bakanlar TBMM'de yemin etti.
Yeni sistemin ilk kabinesinde kim kimdir?
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi resmen başladı. Recep Tayyip Erdoğan, yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı sıfatıyla kabineyi açıkladı. İşte kabinedeki o isimler.
Filistin’den İsrail’e Yahudi yerleşim birimi uyarısı
Filistin Dışişleri Bakanlığı, Ölü Deniz (Lut Gölü) çevresinde yeni bir Yahudi yerleşim birimi inşa etme planı nedeniyle İsrail'e uyarıda bulundu.
Yeryüzü Doktorları bir haftalık ziyaret için Gazze’de
Yeryüzü Doktorları, İsrail ablukası altındaki Gazze'deki bir haftalık ziyaretine başladı.
Filistin Devlet Başkanı Abbas’tan “Yüzyılın Anlaşması” açıklaması
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD yönetiminin üzerinde çalıştığı "Yüzyılın Anlaşması" adı verilen plana, Arap liderlerin de karşı olduğunu...
Ankara’da halkı sokaklara döken ilk selayı o okudu
15 Temmuz’da bombaların ilk düştüğü Ankara’da ilk selayı okuyan Kocatepe Camii imamı İsmail Coşar, hain darbe girişiminin olduğu gece yaşadıklarını...
Camiler çocuk sesleriyle şenlendi
Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl "Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi" sloganıyla düzenlenen yaz Kur'an kursları ülke genelinde yoğun ilgi gördü.
Görme engelli çocuk 3 ayda Kur’an öğrendi
Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Meiderich Hacı Bayram Camii’nde Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler kurslarına katılan görme...
Münbiçliler Türkiye’nin müdahalesini istiyor
Suriye'de terör örgütü YPG/PKK'nın topraklarını işgal ettiği Münbiçliler, vatanlarının teröristlerden temizlenmesi için Türkiye'nin müdahale etmesini talep ediyor.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle ilgili 2. KHK yayımlandı
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine uyum amacıyla bazı kanun ve KHK'lerde değişiklik yapan KHK, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.