Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ‘Savaşı durdurun’ bildirisine tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin “Savaşı durdurun” bildirisini imzalayanlara, “Hainler” diyerek tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ‘Savaşı durdurun’ bildirisine tepki
  • 29.01.2018
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Çorum 6. Olağan İl Kongresi’nde konuştu.

Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı’nın durdurulmasını savunan bazı sanatçı, gazeteci ve yazarlar bildiri imzalamış, milletvekillerine göndermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde o bildiri de vardı. Erdoğan, “Ülkemize saldırırlarken neredeydiniz?” diye sordu.

“İsminin önünde profesör yazan, doçent yazan, kendini gazeteci, düşünür, sanatçı, siyasetçi diye adlandıran birilerinin niçin bu operasyondan rahatsız olduğunu açıkçası bilemiyoruz. Neymiş bunlar savaş karşıtıymış. Neymiş bunlar bölgede çatışma istemiyormuş. Türkiye’nin sınırlarının korunmasının yolu YPG ile sulh içinde yaşanmasından geçiyormuş. Yememiş içmemişler bunun gibi bir sürü hezeyanın altına imza atmışlar. Utanmadan bunu milletvekillerine göndermişler. Şimdiye kadar aklınız neredeydi? Madem çatışma istemiyorsunuz, terör örgütü son bir senede 700 defa ülkemize saldırırken siz neredeydiniz? Kan dökülmesine karşısınız da bölücü örgüt Suriye’de girdiği her yerde on binlerce insanı vahşice katlederken niye sizin gıkınız çıkmadı? Terör örgütü bölgedeki vatandaşlarımızın hayatını zindana çevirirken sözde profesörler, sözde doçentler, sözde sanatçılar siz neredeydiniz? Siz ne vicdansızsınız ya? Profesör olmak size artı bir değer mi kazandırıyor? Sanatçı olmak size artı bir değer mi kazandırıyor? Siz hala kalkacaksınız yok biz savaş istemiyoruz, biz barış istiyoruz.”

“Askerimiz, polisimiz şehit edilirken niye üç maymunu oynadınız hainler?”

Erdoğan, “Barış kanla tesis edilmez” diyerek, imza atanlara “Hainler” diye seslendi.

“Barış kanla tesis edilmez. Bunlar bunu yaptılar. Madem barış seversiniz niçin terör örgütü askerlerimizi, polislerimizi şehit ederken niye üç maymunu oynadınız hainler? Aybüke Hoca şehit edilirken vicdansızlar niye sesiniz çıkmadı? Necmettin öğretmen şehit edilirken niye sesiniz çıkmadı? Onların kanı yerde kalmayacak bunu böyle biliniz.”

“Siz bizimle neyin pazarlığını yapıyorsunuz?”

Cumhurbaşkanı, teröristlerin elinde olan bir askerin eşini aradığını da anlattı. O konuşma üzerinden bidiri eleştirisine devam etti.

“Bakınız, dün akşam şu anda teröristlerin elinde olan bir kardeşimizin eşini aradım. Bana, ‘Cumhurbaşkanım eşim canlı veya şehit, ne olur beni onlara verin, onlar eşimi bana versinler’ dedi. ‘Biz her türlü adımı atıyoruz. Elimizde bu terör örgütünden çok kişi var, görüşmelerimizi yapıyoruz’ dedim. Biz ne yapacak yapacak inşallah ulaşacağız. Biraz sabırlı olun. Benim canlı veya şehit kardeşimin eşi bunu düşünürken be ahlaksızlar, be adiler, siz ne konuşuyorsunuz ya? Siz bizimle neyin pazarlığını yapıyorsunuz? Profesör olsan ne yazar doçent olsan, sanatçı olsan ne yazar. Siz sözde sanatçısınız. Biz burada konuşmayacağız da nerede konuşacağız. Burası sözün bittiği yerdir, bu böyle bilinsin.”

“İkbalini Türkiye’nin tökezlemesine bağlayanların hayal kırıklığına uğraması normal”

Erdoğan, bazı çevrelerin Zeytin Dalı Harekatı’nın başarılı devam etmesinden rahatsız olduğunu da vurguladı.

“Ülkemizin bekasına yönelik tehditleri de kaynağında bertaraf ediyoruz. Biz terörü bitirdikçe, terör örgütü tarihinin en büyük zaiyatlarını verdikçe bakıyorsunuz birileri rahatsız oluyor. Türkiye’nin başına musallat edilmiş en büyük engeli ortadan kaldırması hem ülkemiz içinde hem de yurtdışında kimi çevreleri rahatsız ediyor. FETÖ’cülerin, bölücü örgüt sempatizanlarının, DEAŞ’lı canilerin ve tescilli Türkiye düşmanlarının terörün kökünü kazımasından endişeye kapılması elbette doğaldır. İkbalini Türkiye’nin tökezlemesine bağlayanların, kirli planları boşa çıkanların da operasyonlarımızdan hayal kırıklığına uğraması normaldir. Daha düne kadar ‘Sırtımızı YPG’ye, PYD’ye dayadık’ diyerek devletimize meydan okuyan kifayetsizlerin yaşadığı hezimetini de şüphesiz normal karşılıyoruz.”

Kaynak: TRT Haber, AA

Bir önceki yazımız olan Sahil Güvenlik, Yunan botlarını Kardak'a yaklaştırmıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Reklam
İSRAİL ANCAK GÜÇTEN ANLAR
Anadolu Gençlik Derneklerinden Basın açıklamaları İsrailin Filistinde yaptığı katliyamlar üzerine bir basın açıklaması yaptı. Eroğlu Açıklamasında; Mübarek bir zaman dilimindeyiz. Bugün...
İsrail Büyükelçisi Türkiye’den ayrıldı
Dışişleri Bakanlığı’nın ülkesine dönmesini istediği İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh, Türkiye'den ayrıldı.
Türkiye Kudüs için tek yürek
İsrail'in Gazze'deki katliamına büyük tepki gösteren Türkiye, meydanlara koştu. İsrail ve ABD'ye öfkesini haykırdı.
Türkiye, İsrail Büyükelçisi’nin ülkeyi terk etmesini istedi
İsrail'in Gazze katliamı karşısında Ankara'dan önemli bir hamle geldi. Türkiye, İsrail Büyükelçisi'ne "Ülkene dön" dedi.
Şehit Filistinliler için sela okundu, gıyabi cenaze namazı kılındı
İsrail askerleri tarafından şehit edilen Filistinliler için yurt genelindeki camilerde sela okundu, öğle namazın ardından gıyabi cenaze namazı kılındı.
İsrail, Filistin nezdindeki büyükelçinin Türkiye’ye dönmesini istedi
Türkiye’nin Kudüs’teki Başkonsolosu İsrail Dışişleri Bakanlığına çağrıldı. Başkonsolosun istişarelerde bulunmak üzere bir süreliğine Türkiye'ye dönmesi istendi.
İsrail’in Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı
Gazze'de yaşanan olaylar nedeniyle, İsrail'in Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.
Milli yas nedeniyle bayraklar yarıya indi
İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısının ardından Türkiye'de 3 günlük milli yas ilan edilmesi nedeniyle bayraklar yarıya indi.
ABD’nin Kudüs kararına ve İsrail terörüne dünyadan tepki yağdı
ABD'nin Tel Aviv büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail askerlerinin Gazze sınırında 60 Filistinliyi şehit etmesine dünyadan farklı tepkiler geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarih İsrail ve ABD’yi asla affetmeyecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD tarih seni affetmeyecek, bu gerçeği göreceğiz. İsrail'i hiç affetmeyecek, bunu da göreceğiz." dedi.
Gazze sınırındaki Malika Kampı’nda İsrail şiddeti
Onlarca Filistinlinin şehit edildiği Gazze şeridinde, İsrail şiddeti artarak sürüyor. Saldırılarda yaralananlar, tıbbi yetersizlikten ötürü hastanelerde tedavi olamıyor.
Birleşmiş Milletler Gazze için acil toplandı
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, İsrail'in Gazze sınırındaki şiddet olayları üzerine acil toplandı.
Terme Anadolu İHL Vefa Haftası düzenledi.
               Terme Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü bünyesinde Çalışmış İdareci ve Öğretmen ve Personelden...
Kur’an-ı Kerimi Güzel okuma ve hafızlık yarışması Terme’de Yapıldı.
            Diyanet İşleri Başkanlığı samsun İl müftülüğü tarafından organize edilen Terme müftülüğü nun ev sahipliğinde...
Terme Anadolu İmam Hatip Lisesi Bilim yap cihana hükmet İslam ve Bilim Tübitak fuarı düzenledi.
           Terme Anadolu imam Hatip lisesinde eğitim gören öğrencilerin hazırlamış olduğu fuar stantlardan oluşan “TÜBİTAK İslam...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ