Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: YPG/PKK, Suriye’de zorla çocukları silah altına alıyor

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya Valiliği’nin muhtarlara yönelik düzenlediği toplantıya katıldı. Çavuşoğlu, terör örgütünün Suriye’de halka yaptığı zulmü anlattı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: YPG/PKK, Suriye’de zorla çocukları silah altına alıyor
  • 29.01.2018
Reklam

 

Sınırın diğer tarafında tıpkı Türkiye’deki gibi terörle mücadele edildiğini söyleyen Çavuşoğlu, “Teröristler ABD’nin de desteği ile Suriye topraklarının yüzde 25’ini kontrol ediyor. Peki neden Suriyeli Kürt kardeşim buralara dönemiyor? Çünkü PKK’lılar bunların dönmesini istemiyor. Çünkü bunlar da PKK’lıların gözünde tehdittir. Bu kardeşlerimiz PKK’nın Marksist, Leninist, Kominist, Ateist ideolojisini benimsemiyor. Muhafazakar inançlı insanlar. Ve bunların partilerinin hepsini YPG/PKK Suriye’de kapattı. Bunların malını mülkünü ellerinden aldı, evini ellerinden aldı. Türkiye’de nasıl PKK bugüne kadar kürt kardeşlerimize Güney Doğu’da zulmettiyse, bugün de YPG/PKK Suriye’deki Kürt kardeşlerimize zulmediyor ve onların elinde ne varsa alıyor.” dedi.

“Çocuklar zorla silah altına alınıyor”

“Nasıl Türkiye’de bu operasyonlarımız başlayıncaya kadar her evden bir çocuğu dağa götürdülerse, Suriye’de de zorla çocukları silah altına alıyorlar. Bu zulüm değil de nedir? Bize insan hakları dersi veren ülkeler kuruluşlar 350 bin Türkiye’de yaşayan Suriyeli Kürt’ün haklarıyla niye ilgilenmiyorlar? Kürtleri teröristler mi temsil ediyor?”

Çavuşoğlu konuşmasına şöyle devam etti:

ÖSO’nun içinde Kürtlerin de olduğunu belirten Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kürt vatandaşlarımızın söylediklerini dinliyorsunuz duygularını paylaşıyoruz. Neymiş efendim ‘ biz aynı ideolojiyi savunuyoruz o yüzden PKK’yı savunacağız’ bunu Avrupalı siyasetçiler söylüyor. O zaman sen de dağa çık eline silah al. İdeolojini savunmak için dağlara terörist olarak çıkmak istiyorsan buyur ama teröristleri de savunma. Biz Müslümanız diye İslam dinini kullandı diye DEAŞ’ i savunabilir miyiz? Tam tersi DEAŞ’ın dinimizle, barış anlamına gelen İslam’la hiçbir ilgisi yoktur. Onlar İslam’ı suistimal ederek yabancı teröristleri kendisine dahil etmek istiyorlar. Bu ideolojiyi de bugüne kadar öldürmek için en etkili olan kişi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Çünkü tüm dünyadaki Müslümanlar artık ‘Recep Tayyip Erdoğan ne diyor?’ diye ona bakıyor.”

Kaynak: TRT Haber

Bir önceki yazımız olan Burseya Dağı'ndan PYD/PKK'nın uyuşturucuları çıktı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Reklam
Fisunoğlu’ndan Fındıkta Fiyat Taktiği
ELEKTRİK VE DOĞALGAZ TAKSİTLENDİRİLMELİ Elektrik ve doğalgaza yapılan yüksek orandaki zamlar bütçelerimizi alt üst ediyor. EMO, elektrik zamlarının yıl başından beri...
Fındık Üreticisine İzin Çıkmadı
Tüm Köy Sen Ordu Şubesi’nin fındık üreticilerinin taleplerini Ankara’ya ulaştırmak için yapacakları yürüyüşün Ordu Valiliği’nce yasaklanmasına üyeler ‘tepki eylemi’ ile...
MİT Müsteşarlığı Başkanlık oldu
MİT'in giriş kapısındaki "MİT Müsteşarlığı" yazısı, "MİT Başkanlığı" olarak değiştirildi.
Adnan Oktar grubuna operasyon: Gözaltı sayısı 182’ye yükseldi
Adnan Oktar ve grubuna gerçekleştirilen operasyonda, gözaltına alınanların sayısı 182'ye yükseldi.
Meclis’in yeni başkanı Binali Yıldırım
3. tur oylamada 335 oy alan Binali Yıldırım Meclis'in yeni başkanı seçildi.
Kabine üyeleri TBMM’de yemin etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinede yer alan bakanlar TBMM'de yemin etti.
Yeni sistemin ilk kabinesinde kim kimdir?
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi resmen başladı. Recep Tayyip Erdoğan, yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı sıfatıyla kabineyi açıkladı. İşte kabinedeki o isimler.
Filistin’den İsrail’e Yahudi yerleşim birimi uyarısı
Filistin Dışişleri Bakanlığı, Ölü Deniz (Lut Gölü) çevresinde yeni bir Yahudi yerleşim birimi inşa etme planı nedeniyle İsrail'e uyarıda bulundu.
Yeryüzü Doktorları bir haftalık ziyaret için Gazze’de
Yeryüzü Doktorları, İsrail ablukası altındaki Gazze'deki bir haftalık ziyaretine başladı.
Filistin Devlet Başkanı Abbas’tan “Yüzyılın Anlaşması” açıklaması
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD yönetiminin üzerinde çalıştığı "Yüzyılın Anlaşması" adı verilen plana, Arap liderlerin de karşı olduğunu...
Ankara’da halkı sokaklara döken ilk selayı o okudu
15 Temmuz’da bombaların ilk düştüğü Ankara’da ilk selayı okuyan Kocatepe Camii imamı İsmail Coşar, hain darbe girişiminin olduğu gece yaşadıklarını...
Camiler çocuk sesleriyle şenlendi
Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl "Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi" sloganıyla düzenlenen yaz Kur'an kursları ülke genelinde yoğun ilgi gördü.
Görme engelli çocuk 3 ayda Kur’an öğrendi
Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Meiderich Hacı Bayram Camii’nde Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler kurslarına katılan görme...
Münbiçliler Türkiye’nin müdahalesini istiyor
Suriye'de terör örgütü YPG/PKK'nın topraklarını işgal ettiği Münbiçliler, vatanlarının teröristlerden temizlenmesi için Türkiye'nin müdahale etmesini talep ediyor.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle ilgili 2. KHK yayımlandı
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine uyum amacıyla bazı kanun ve KHK'lerde değişiklik yapan KHK, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.