Reklam
15 Mayıs 2018

Terme Anadolu İHL Vefa Haftası düzenledi.

Terme Anadolu İHL Vefa Haftası düzenledi.
Reklam

               Terme Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü bünyesinde Çalışmış İdareci ve Öğretmen ve Personelden vefat etmiş olanları hatırlamak ailelerini onure etmek için Okulda “Kaybettiklerimiz” adlı köşe hazırladı.

             Okul Müdürü Yakup Ar yaptığı açıklamada “okulumuzda daha önceden çalışmış idareci eğitimci ve personelden vefat edenlerlere Vefa Haftası adı altında Mayıs ayının ilk haftası bir proğram düzenlemek. Öğrencilerle beraber yapmış olduğumuz hatmi şerifleri, Kaybettiklerimiz köşesinde biyografileri ve isimleri bulunanları meslektaşlarımızın ruhlarına ithaf etmek hayırla yad etmek anmak için kabirlerini ziyaret etmek ve aileleri ile bir araya gelerek onları unutmadığımızı hala bu okulda herkes tarafından hayırla yad ediliyor,ediyoruz dua ediyoruz, bunu bilmelerini ve senede bir kerede olsa bir araya gelmek.

             Vefa haftasının okulumuzun bir geleneği olsun, kurumsallaşsın istiyoruz. Ne kadar giderse, devam ederse öğrencilerimizde duyarlılık göstersin.Öğretmenlerine arkadaşlarına ağabeylerine büyüklerinebu okulda daha önce hizmet etmiş insanları hatırlasınlar onlara dua etsinler.Bu hafta islami değilbir duyarlılık olsun, hem kurumumuza hemde öğretmen ve öğrencilerimize bir Vefa Haftası yad etme haftası ihdas ettik. Geçen yıl kararını verdiğimiz buyıl başlattığımız Vefa Haftası  ilki olması hasebiyle buyıl tecrübe kazanacağız.

               Vefa Haftasıında neler var;

  • Mayıs ayının ilk Haftası
  • Okulumuzda Öğrencilerle beraber hatmi şerifler yapıyoruz
  • Vefat edenlerin aileleri ile bir araya geliyoruz, onları unutmadığımızı, geçmişide yad etmelerini sağlıyoruz.
  • Yapılan hatmi şeriflerin dualarını ilçemiz içinde ve ulaşabileceğimiz mesafede olanların kabirlerini öğrenci ve öğretmenlerimizle ziyaret edip dualarını yapmak. Katılmak isteyen aileler varsa kabir ziyaretlerine onlarıda katılabilir.

              Bu çalışmayı Müdür yardımcımız Mevlüt Demir Bey yürüttü, aileler ile görüşme biyografiler köşenin hazırlanması ve destek veren herkese teşekkür ediyorum.” Dedi

             Vefa Haftasına katılan ailelerde Terme Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü Yakup Ar Beye çok teşekkür ettiler. Çok duyarlı olduklarını ve onure edildiklerini bildirdiler.


Bir önceki yazımız olan Kur'an-ı Kerimi Güzel okuma ve hafızlık yarışması Terme'de Yapıldı. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklam