Terme Anadolu İHL Vefa Haftası düzenledi.

Terme Anadolu İHL Vefa Haftası düzenledi.
  • 15.05.2018
Reklam

               Terme Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü bünyesinde Çalışmış İdareci ve Öğretmen ve Personelden vefat etmiş olanları hatırlamak ailelerini onure etmek için Okulda “Kaybettiklerimiz” adlı köşe hazırladı.

             Okul Müdürü Yakup Ar yaptığı açıklamada “okulumuzda daha önceden çalışmış idareci eğitimci ve personelden vefat edenlerlere Vefa Haftası adı altında Mayıs ayının ilk haftası bir proğram düzenlemek. Öğrencilerle beraber yapmış olduğumuz hatmi şerifleri, Kaybettiklerimiz köşesinde biyografileri ve isimleri bulunanları meslektaşlarımızın ruhlarına ithaf etmek hayırla yad etmek anmak için kabirlerini ziyaret etmek ve aileleri ile bir araya gelerek onları unutmadığımızı hala bu okulda herkes tarafından hayırla yad ediliyor,ediyoruz dua ediyoruz, bunu bilmelerini ve senede bir kerede olsa bir araya gelmek.

             Vefa haftasının okulumuzun bir geleneği olsun, kurumsallaşsın istiyoruz. Ne kadar giderse, devam ederse öğrencilerimizde duyarlılık göstersin.Öğretmenlerine arkadaşlarına ağabeylerine büyüklerinebu okulda daha önce hizmet etmiş insanları hatırlasınlar onlara dua etsinler.Bu hafta islami değilbir duyarlılık olsun, hem kurumumuza hemde öğretmen ve öğrencilerimize bir Vefa Haftası yad etme haftası ihdas ettik. Geçen yıl kararını verdiğimiz buyıl başlattığımız Vefa Haftası  ilki olması hasebiyle buyıl tecrübe kazanacağız.

               Vefa Haftasıında neler var;

  • Mayıs ayının ilk Haftası
  • Okulumuzda Öğrencilerle beraber hatmi şerifler yapıyoruz
  • Vefat edenlerin aileleri ile bir araya geliyoruz, onları unutmadığımızı, geçmişide yad etmelerini sağlıyoruz.
  • Yapılan hatmi şeriflerin dualarını ilçemiz içinde ve ulaşabileceğimiz mesafede olanların kabirlerini öğrenci ve öğretmenlerimizle ziyaret edip dualarını yapmak. Katılmak isteyen aileler varsa kabir ziyaretlerine onlarıda katılabilir.

              Bu çalışmayı Müdür yardımcımız Mevlüt Demir Bey yürüttü, aileler ile görüşme biyografiler köşenin hazırlanması ve destek veren herkese teşekkür ediyorum.” Dedi

             Vefa Haftasına katılan ailelerde Terme Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü Yakup Ar Beye çok teşekkür ettiler. Çok duyarlı olduklarını ve onure edildiklerini bildirdiler.


Bir önceki yazımız olan Kur'an-ı Kerimi Güzel okuma ve hafızlık yarışması Terme'de Yapıldı. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Reklam
Fisunoğlu’ndan Fındıkta Fiyat Taktiği
ELEKTRİK VE DOĞALGAZ TAKSİTLENDİRİLMELİ Elektrik ve doğalgaza yapılan yüksek orandaki zamlar bütçelerimizi alt üst ediyor. EMO, elektrik zamlarının yıl başından beri...
Fındık Üreticisine İzin Çıkmadı
Tüm Köy Sen Ordu Şubesi’nin fındık üreticilerinin taleplerini Ankara’ya ulaştırmak için yapacakları yürüyüşün Ordu Valiliği’nce yasaklanmasına üyeler ‘tepki eylemi’ ile...
MİT Müsteşarlığı Başkanlık oldu
MİT'in giriş kapısındaki "MİT Müsteşarlığı" yazısı, "MİT Başkanlığı" olarak değiştirildi.
Adnan Oktar grubuna operasyon: Gözaltı sayısı 182’ye yükseldi
Adnan Oktar ve grubuna gerçekleştirilen operasyonda, gözaltına alınanların sayısı 182'ye yükseldi.
Meclis’in yeni başkanı Binali Yıldırım
3. tur oylamada 335 oy alan Binali Yıldırım Meclis'in yeni başkanı seçildi.
Kabine üyeleri TBMM’de yemin etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinede yer alan bakanlar TBMM'de yemin etti.
Yeni sistemin ilk kabinesinde kim kimdir?
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi resmen başladı. Recep Tayyip Erdoğan, yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı sıfatıyla kabineyi açıkladı. İşte kabinedeki o isimler.
Filistin’den İsrail’e Yahudi yerleşim birimi uyarısı
Filistin Dışişleri Bakanlığı, Ölü Deniz (Lut Gölü) çevresinde yeni bir Yahudi yerleşim birimi inşa etme planı nedeniyle İsrail'e uyarıda bulundu.
Yeryüzü Doktorları bir haftalık ziyaret için Gazze’de
Yeryüzü Doktorları, İsrail ablukası altındaki Gazze'deki bir haftalık ziyaretine başladı.
Filistin Devlet Başkanı Abbas’tan “Yüzyılın Anlaşması” açıklaması
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD yönetiminin üzerinde çalıştığı "Yüzyılın Anlaşması" adı verilen plana, Arap liderlerin de karşı olduğunu...
Ankara’da halkı sokaklara döken ilk selayı o okudu
15 Temmuz’da bombaların ilk düştüğü Ankara’da ilk selayı okuyan Kocatepe Camii imamı İsmail Coşar, hain darbe girişiminin olduğu gece yaşadıklarını...
Camiler çocuk sesleriyle şenlendi
Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl "Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi" sloganıyla düzenlenen yaz Kur'an kursları ülke genelinde yoğun ilgi gördü.
Görme engelli çocuk 3 ayda Kur’an öğrendi
Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Meiderich Hacı Bayram Camii’nde Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler kurslarına katılan görme...
Münbiçliler Türkiye’nin müdahalesini istiyor
Suriye'de terör örgütü YPG/PKK'nın topraklarını işgal ettiği Münbiçliler, vatanlarının teröristlerden temizlenmesi için Türkiye'nin müdahale etmesini talep ediyor.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle ilgili 2. KHK yayımlandı
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine uyum amacıyla bazı kanun ve KHK'lerde değişiklik yapan KHK, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.