Kozluk Merkez Camii İmam-Hatib’i Aydın TEYYARE akşam dersleriyle gençlerle buluşuyor.

Kozluk Merkez Camii İmam-Hatib’i Aydın TEYYARE akşam dersleriyle gençlerle buluşuyor.
  • 05.03.2018
Reklam

Terme Kozluk Merkez  Cami İmam-Hatib’i Aydın TEYYARE, Cami’yi, Kur’an-ı Kerim’i ve namazı sevdirme amacıyla çocuklara yönelik yeni uygulama başlattı. Akşam Cami dersleri bünyesinde Üç aylar ve Ramazan ayının yaklaşması  çocukların da camiye cemaata teşvik etmek onları Kur’an-ı Kerim okumayı sevdirmek için her bir çocukla ayrı ayrı ilgileniyor.

 Kur’an-ı Kerim , ilmihal ve namaz tatbikatları yaptırılarak geleceğe hazırlıyor. Çocukların camii içerisinde yaramazlık yapıp yapmaması konusunda sorduğumuz bir soruya da şu değerlendirmeyi yaptı , “Çocuk çocuktur zaten afacanlık yapacak. Çocuklardan uslu akıllı durmalarını bekleyemeyiz. Bazı amcalar ve ihtiyarlar çocukların da kendileri gibi davranmasını istiyor. Hatta biz zaman zaman medyada veya basında veya duyuyoruz çocuklara tekme, tokat atanları görüyoruz. Bundan sonra çocuklar ağlayarak camiden kaçıyor. Bizim amacımız camiyi sevdirmek sıkmadan sohbet ederek ve sohbet aralarında da Kur’an-ı Kerim ilmihal  dersleri gençleri tekrar camiye kazandırmak amacımız. Biz Kozluk Merkez camiinde çocuklardan rahatsız olmuyoruz çünkü bir camide çocuk sesi olmazsa o nesil bitmiş demektir. Biz bu nesli canlandırmamız için çocukları camiye getiriyoruz.” dedi.

Gençliğin bozulmasının sebeplerinden birisinin de çocukları ve gençleri dışlamaktan kaynaklandığını belirten imam TEYYARE, “Bu çocukların ileride bozulmaması içinse camiyle, cemaatle iç içe olması lazım. Ve bu iş sadece imamların değil cemaatin de görevidir. Camide çocukların haylazlık yapması cemaati üzmemesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Foto Galeri

 

Bir önceki yazımız olan Terme Din Görevlileri Dernek Şeçim Çalışmaları Son Hızıyla devam Ediyor. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Reklam
Fisunoğlu’ndan Fındıkta Fiyat Taktiği
ELEKTRİK VE DOĞALGAZ TAKSİTLENDİRİLMELİ Elektrik ve doğalgaza yapılan yüksek orandaki zamlar bütçelerimizi alt üst ediyor. EMO, elektrik zamlarının yıl başından beri...
Fındık Üreticisine İzin Çıkmadı
Tüm Köy Sen Ordu Şubesi’nin fındık üreticilerinin taleplerini Ankara’ya ulaştırmak için yapacakları yürüyüşün Ordu Valiliği’nce yasaklanmasına üyeler ‘tepki eylemi’ ile...
MİT Müsteşarlığı Başkanlık oldu
MİT'in giriş kapısındaki "MİT Müsteşarlığı" yazısı, "MİT Başkanlığı" olarak değiştirildi.
Adnan Oktar grubuna operasyon: Gözaltı sayısı 182’ye yükseldi
Adnan Oktar ve grubuna gerçekleştirilen operasyonda, gözaltına alınanların sayısı 182'ye yükseldi.
Meclis’in yeni başkanı Binali Yıldırım
3. tur oylamada 335 oy alan Binali Yıldırım Meclis'in yeni başkanı seçildi.
Kabine üyeleri TBMM’de yemin etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinede yer alan bakanlar TBMM'de yemin etti.
Yeni sistemin ilk kabinesinde kim kimdir?
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi resmen başladı. Recep Tayyip Erdoğan, yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı sıfatıyla kabineyi açıkladı. İşte kabinedeki o isimler.
Filistin’den İsrail’e Yahudi yerleşim birimi uyarısı
Filistin Dışişleri Bakanlığı, Ölü Deniz (Lut Gölü) çevresinde yeni bir Yahudi yerleşim birimi inşa etme planı nedeniyle İsrail'e uyarıda bulundu.
Yeryüzü Doktorları bir haftalık ziyaret için Gazze’de
Yeryüzü Doktorları, İsrail ablukası altındaki Gazze'deki bir haftalık ziyaretine başladı.
Filistin Devlet Başkanı Abbas’tan “Yüzyılın Anlaşması” açıklaması
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD yönetiminin üzerinde çalıştığı "Yüzyılın Anlaşması" adı verilen plana, Arap liderlerin de karşı olduğunu...
Ankara’da halkı sokaklara döken ilk selayı o okudu
15 Temmuz’da bombaların ilk düştüğü Ankara’da ilk selayı okuyan Kocatepe Camii imamı İsmail Coşar, hain darbe girişiminin olduğu gece yaşadıklarını...
Camiler çocuk sesleriyle şenlendi
Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl "Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi" sloganıyla düzenlenen yaz Kur'an kursları ülke genelinde yoğun ilgi gördü.
Görme engelli çocuk 3 ayda Kur’an öğrendi
Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Meiderich Hacı Bayram Camii’nde Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler kurslarına katılan görme...
Münbiçliler Türkiye’nin müdahalesini istiyor
Suriye'de terör örgütü YPG/PKK'nın topraklarını işgal ettiği Münbiçliler, vatanlarının teröristlerden temizlenmesi için Türkiye'nin müdahale etmesini talep ediyor.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle ilgili 2. KHK yayımlandı
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine uyum amacıyla bazı kanun ve KHK'lerde değişiklik yapan KHK, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.